Schadl György valószínűleg börtönben tölti a karácsonyt
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökét tavaly novemberben kapták el korrupciós ügye miatt, így az idei már a második karácsonya lehet a rácsok mögött.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökét tavaly novemberben kapták el korrupciós ügye miatt, így az idei már a második karácsonya lehet a rácsok mögött.
A bíróság szerint a tádzsik férfi zsoldosként csatlakozott az ISIS-hez. Az viszont nem derült ki, hogyan került Magyarországra.
Fél napon keresztül különböző módszerekkel bántalmazta áldozatát a gyanú szerint.
A nyomozás elindult, gyanúsítotti kihallgatás azonban még nem történt a rendőrség tájékoztatása szerint.
Hamis, szükségtelen, ráadásul a történelmi hagyományok miatt félelemkeltő is volt a bíróság elsőfokú ítélete szerint, hogy a 2018-as választások után az azóta megszűnt Figyelő közzétette a „Soros-listát”, több száz, általuk hazaáruló zsoldosként feltüntetett személy nevével. A lista két korábbi pernyertes szereplője után most 34 másiknak adott igazat a bíróság, kimondva: a lapkiadó Mediaworksnek bocsánatot kell kérnie, és fejenként 200-500 ezer forint sérelemdíjat is fizethet.
A 2018-as választások után a mára megszűnt Figyelő közzétette a „Soros-listát”, rajta több száz, általuk hazaáruló zsoldosnak vélt kutató, jogász, aktivista és újságíró nevével. Szerdán másodszor viszik bíróság elé a lapkiadó Mediaworksöt az érintettek: ketten már pert nyertek ellenük, most 34-en perlik a kormánypropaganda anyahajóját. Felpereseket kérdeztünk arról, milyen volt arra ébredni, hogy feketelistázva vannak, és mire számítanak az eljárásban.
Szabó Gabriella bűne az volt, hogy az Európai Unió Bíróságához fordult egy menekültügyi szabály miatt.
Kásler Miklósnak az időközben szétrobbantott csúcstárcája még azért nyújtott be keresetet a portál ellen, mert az feltárta a Királyok és Szentek kiállítás botrányos hátterét.
Az NMHH még tavaly indított eljárást egy szivárványcsaládokról szóló kisfilm miatt.
Az egyik vádlott szerint az ügyet a Pécsi Törvényszéken kellene tárgyalni, mert a bűncselekményt Baranyajenőn követték el. A bíróság elutasította az indítványt.
A társaság május 11-én kért csődvédelmet, korábban ezernél is több dolgozót bocsátott el.
A bíróság rendelkezése szerint a vádlott legkorábban 30 év után bocsátható feltételesen szabadságra.
A bíróság elrendelte a 35 éves férfi ideiglenes kiadatási letartóztatását.